ÇALIŞMA SİSTEMİMİZ

Yaş Grupları:1-6 yaş öğrencilerinin yerleştirilmesi yaş gruplarına göre yapılır. Çocuklara kendi yaş seviyelerinin en üst düzeyinde, verim alabilecekleri etkinlikler yapılır.

Eğitim Saatleri:07.30 - 18.30 saatleri arasında açık olup aktiviteler 10.00-16.30 saatleri arasında yapılmaktadır. Yaz dönemi kapanış saati 19:00 dur.

Tatil Uygulamaları :Yuvamız resmi bayram tatilleri dışında haftanın 6 günü hizmet vermektedir. Cumartesi günleri extra olarak ücretlendirilir. Yaz dönemi ve yarı yıl döneminde de yuvamız açık olup eğitim proğramlarımız kesintisiz devam etmektedir.

Branş Dersleri:Yaş gruplarına göre belirlenmiş olan branş dersleri Ekim ayı itibari ile başlamaktadır.Yüzme dersi haziranın 3.haftası başlayıp Eylülün 2.haftası sona erer.Branş derslerindeki amacımız öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini açığa çıkarabilmek ve ilgi alanlarını desteklemektir

Öğrencilerimizin alacağı branş dersleri (yaş gruplarına göre) aşağıdaki gibidir:

Bale:Çocuk ve velinin isteğiyle katılınan bir aktivite olup haftada 2 gün 1’er saat çalışma yapılmaktadır. Ekstra ücrete tabidir. Diğer branş dersleri aylık aidatın içindedir. Ekstra ücret talep edilmez.

Veli Görüşmeleri:öğrencilerimiz ile ilgili bilgi paylaşımında bulunmak isteyen velilerimiz, önceden randevu alarak yönetici, çocuk gelişim uzmanı ve gurup öğretmeniyle görüşebilir.Görüşmeler için en uygun saat genellikle 14-15.30 arasıdır. Gerekli görüldüğü hallerde okulumuz da velileri görüşmeye davet edebilir.

Yemek Düzeni:Menüler; çocuklarımızın günlük kalori ihtiyaçları, protein ve karbonhidrat dengeleri dikkate alınarak aylık olarak hazırlanmaktadır. Mutfağımızda kullanılan tüm besin ürünleri günlük ve tazedir. Mevsiminde sebze- meyve tüketilir. Et ve tavuk kullanılacağı günün sabahında taze alınır. Yağ,salça vb.gibi ürünler piyasada bilinen iyi markalardan alınır. Hazır gıdalar, konserve,hazır çorba,dondurulmuş ürünler,hazır işlenmiş ve dondurulmuş et,tavuk ve balıklar,hazır köfte, kahvaltılık margarin, toz içecekler,konsantre içecekler,gazlı içecekler ,açık süt mutfağımızda kesinlikle kullanılmaz. Süt ve yoğurt pastörizedir. Yiyecekler yemeden en fazla 1 saat önce kurum aşçımız tarafından hazırlanır ve uygun koşullarda bekletilir.

Ulaşım Düzeni:Öğrencilerimizin geliş-gidiş şekli kayıt sırasında okul idaresine bildirilmelidir. Çocuklarımız belirtilen kişiler dışında kimseye verilmeyecektir.Yuvamıza bağlı olarak çalışan servis araçlarımızda servis hostesi ve emniyet kemeri mevcut olup, Doğuda Kestel - Batıda Dinek arasında ulaşım sağlanmaktadır.

Kıyafet Düzeni: Çocukların kıyafetleri ve ayakkabıları olabildiğince kullanışlı ve rahat olmalıdır. Palto ve ayakabıların uygun yerlerine adlarının yazılmaları gerekmektedir. Yüzmenin olduğu günlerde mayo, bone, havlu vb. yanlarında getirmeleri,bale ve jimnastik günlerinde tayt-tişört getirmeleri,dış gezilerin yapılacağı günlerde uygun kıyafetle yuvaya gelinmelidir. Çocuklarımızın yuvaya gelirken üzerlerinde herhangi bir takı, değerli eşya, para bulundurmamaları gerekmektedir.

Sağlık Düzeni:Gün içerisinde rahatsızlanan öğrenciye ilk müdahale tarafımızdan yapıldıktan sonra velimize haber verilir. Öğrenciye antibiyotik tedavisi başlanmış ise en erken 3. günde yuvaya kabulü yapılır.Öğrencilerimizin bulaşıcı hastalığa yakalanması halinde yuvanın bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler ışığında mevcut hastalık tüm velilere bildirilir. Öğrencimiz doktordan tamamen iyileştiğine dair bilgi alındıktan sonra okula gönderilmelidir.

Doğum Günü Kutlamaları: Öğrencilerimizin doğum günlerini okulda kutlamak isteyen velilerimiz, bunu bir hafta önceden okul idaresine bildirmelidir. Doğum günleri ikindi kahvaltısı süresinde kutlanacaktır. Kutlamalara anne baba dahil en fazla 5 kişi davet edilebilir. Velilerimizin pasta,meyve suyu vb. ikramlarını temin etmeleri yeterli olacaktır. Arzu eden velilerimiz süslemeyi ve partiyide organize edebilir.

Kayıtta istenilen Belgeler : Nüfus cüzdanı fotokopisi ,aşı kartı, sağlık raporu, 2 adet fotoğraf