FARKIMIZ

Neden Ekim Yuvayı Seçmelisiniz ?

Şehir merkezinde olup velilere ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.

Yaşamsal öneme sahip merkezlere yakındır.

1000 m2 kapalı alanı ve 400 m2 bahçesi ile oldukça geniş ve aydınlıktır.

Kurumumuz, Projesinde Anaokulu olarak planlanmış ve inşa edilmiştir. Her yaş grubuna ayrı sınıf ve uyku odaları, Ayrıca oyun odası, müzik odası, spor salonu, drama odası, İnteraktif eğitime uygun 15 kişilik Özel Hazırlık Sınıfı bulunmaktadır.

23 yıllık kurumsal deneyimimizle, velilerimizle güvene dayalı, şeffaf, samimi ve gerçekçi bir iletişim kurulmaktadır.

Kadromuzda Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Sorumlu Müdür bulunmaktadır. Sınıf öğretmenlerimiz alanında eğitimli olup bilgilerini güncellemek adına sıklıkla okul öncesi seminer çalışmalarına katılmaktadır.

Servis aracımız yeni ve konforlu olup her öğrenci için emniyet kemeri bulunmaktadır. Servis şoförümüz 20 yıldır Ekim Yuva öğrencilerine hizmet vermektedir.

Öğrencilerimizin gelişimi İngilizce, Müzik, Spor, Bale, Modern Dans, Folklor, Piyano, Yüzme eğitimi gibi branş dersleri ile desteklenmektedir.

Kurumumuzda yüzyılı aşkın süredir birçok ülkede ilgi görmüş ve başarı göstermiş bir sistem olan Montessori eğitimi uygulanmaktadır. Ayrıca Çoklu Zekâ Sistemine uygun eğitim ortamları ve araçlarıyla donatılmıştır.

Her öğrencinin bireysel farklılıkları gözetilerek özel ilgi ve ihtiyaçları desteklenip yönlendirilmektedir.

Kurumumuzun yemeklerinde hiçbir şekilde hazır gıdalar ve konserveler kullanılmayıp, sebze meyveler mevsiminde ve taze tüketilmektedir. Et, Tavuk gibi ürünler günlük ve taze olarak alınır ve alındığı gün tamamı tüketilir.

Öğrencilerimize doğa ve hayvan sevgisi kazandırmak amacıyla bahçemizde özel barınakta tavşan, kaplumbağa besliyor, portakal, limon, yenidünya, zeytin ağaçlarımızdan mevsiminde meyve topluyoruz.

1-2 yaş çocuklara özel düzenlenmiş aktivite ve oyun ortamlarımız, bez değişim ve uyku odamız bulunmaktadır. 2 yaşta deneyimli öğretmenimizle tuvalet eğitimini aile ile işbirliği yaparak kurumumuzda verebilmektedir.